Program badawczy nosi nazwę myOpportunITy i składa się z dwóch sekwencyjnych badań klinicznych, które będą badać potencjalne nowe leczenie małopłytkowości immunologicznej (ITP), zwanej także czasami samoistną plamicą małopłytkową. Lek ten, o nazwie rozanolixizumab, jest infuzją podskórną i był już badany u ponad 100 osób cierpiących na różne choroby, w tym ITP. Wyniki doprowadziły do obecnych badań na większą skalę, do których poszukiwani są ochotnicy.


Badania kliniczne mogą stanowić dla Ciebie opcję, jeśli chcesz wypróbować inne podejście do leczenia lub przyczynić się do badań medycznych, które mogą pomóc innym. Badania kliniczne są całkowicie dobrowolne i można się z nich wycofać w każdej chwili.

Jeśli zgłosisz się jako ochotnik do udziału w badaniu myOpportunITy, zespół badawczy w ośrodku badawczym przeprowadzi badanie przesiewowe. Podczas przeprowadzania badań przesiewowych członkowie zespołu badawczego będą zadawać pytania i przeprowadzać testy, aby upewnić się, że badanie jest dla Ciebie odpowiednie. Obejmą one badania krwi i moczu, badania lekarskie i wypełnienie kwestionariuszy dotyczących zdrowia.


Jeśli zakwalifikujesz się oraz podejmiesz decyzję o uczestnictwie, stan Twojego zdrowia będzie monitorowany przez cały czas i będziesz odbywać regularne wizyty z lekarzem prowadzącym badanie i personelem ośrodka.

Pierwsze badanie myOpportunITy odbywa się na przestrzeni 34 tygodni (44 tygodni w przypadku pacjentów z usuniętą śledzioną). Badanie ocenia rozanolixizumab w stosunku do placebo (placebo nie zawiera składników czynnych leczniczo). W tym badaniu dwa razy więcej osób otrzyma rozanolixizumab niż placebo, zatem szanse na otrzymanie tego potencjalnego nowego leczenia wynoszą 66%. Jeśli je ukończysz (tj. nie odejdziesz wcześniej z badania), możesz dołączyć do rozszerzonego 60-tygodniowego badania kontynuacyjnego. Wszyscy, którzy kwalifikują się i biorą udział w tym badaniu kontynuacyjnym, będą leczeni rozanolixizumabem (bez użycia placebo) w celu oceny jego długoterminowego potencjału w zarządzaniu leczeniem osób cierpiących na ITP.


Rozumiem, że możesz mieć pytania, więc jeśli uważasz, że interesuje Cię udział w badaniach
myOpportunITy, możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając stronę:

https://www.myopportunitystudies.com/pl/

ITP Purple Network
Contact: info@itpnet.info